Czechin


Architektura systému

Plně využíváme standardy moderních technologií...

  • Internetové technologie. Předností eFolia je skutečnost, že systém byl konstruován na technologiích internetu a umožňuje v reálném čase přímo komunikovat se všemi jeho uživateli prostřednictvím jim dobře známých uživatelských rozhraní. Tímto je výrazně minimalizována náročnost na požadovaný hardware, ale taktéž na instalaci, správu a zejména obsluhu systému. V konečném důsledku tedy dochází k výrazné minimalizaci nákladů na pořízení a vlastnictví systému.

  • Tří/čtyř - vrstvá architektura. eFolio je založeno na třívrstvé architektuře systému klient-server, tvořené databázovým a aplikačním serverem a tenkými klienty. Dle potřeb nasazení bývá někdy tato architektura rozšířena navíc o tzv. prezentační server. Vytvoření více vrstev mezi klientem a fyzickým datovým umístěním je teoreticky možné považovat za další zvýšení bezpečnosti, přesto v praxi běží jednotlivé servery zpravidla na tomtéž fyzickém počítači, kde je následně optimalizována distribuce výkonu dle aktuálních potřeb.

  • Prostředí a dostupnost. Řešení si ponechává snadnou škálovatelnost v případě různých požadavků na něj kladených. Uživatelské prostředí je vytvářeno prostřednictvím dynamických www stránek. Data mezi centrálním serverem a uživatelským počítačem jsou zasílána prostřednictvím technologie šifrovaných SSL přenosů v síti internet. Tuto technologii používají mimo jiné všechny přední české banky pro jejich internetbanking či úřady státní správy. Z hlediska přístupu do systému z vnitřní sítě (tj. např. z centrály společnosti) je situace zcela obdobná. Výhodou tohoto řešení je, že systém je dostupný nezávisle na denní době a fyzickém umístění uživatele.

Úvod | Napište nám | Kontakty

® 2010 Czechin, s.r.o. Veškerá práva vyhrazena.